Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Meble i dodatki do mieszkania > Z jakiego drewna powinny być wykonane meble?

Z jakiego drewna powinny być wykonane meble?

Wybór mebli do mieszkania to niezwykle istotna część przy aranżacji wnętrz, wykończaniu mieszkania i meblowania go. Meble bowiem muszą nie tylko cieszyć nasze oko i być funkcjonalne, ale również wytrzymać jak najwięcej i służyć nam sobą przez naprawdę długi okres czasu. Do tego dochodzi problem ich pielęgnacji. Każde drewno bowiem wymaga osobnych produktów i innego sposobu zadbania o nie. Dlatego też pojawia się dylemat związany z tym, jakie meble powinniśmy wybrać do swojego mieszkania czy domu – a konkretniej, z jakiego drewna powinny być wykonane meble w naszym mieszkaniu. Opcji jest naprawdę sporo. Jednak ciężko zdecydować się na jedną z nich w momencie gdy każda posiada zarówno wady, jak i zalety.

Większość mebli jest wykonywana z drewna sosnowego. Nic dziwnego, bowiem po pierwsze: sosna rośnie na terenie naszego kraju w bardzo dużych ilościach; no i po drugie: drewno sosnowe jest niesamowicie elastyczne jeśli chodzi o obróbkę, bowiem nie jest nazbyt twarde, a przy tym bardzo wytrzymałe i całkiem sprężyste. Jest również podatne na barwienie, dzięki czemu meble sosnowe możemy mieć w różnej kolorystyce.

Innym rodzajem drewna, z którego wykonuje się meble, a które jest popularne u nas, jest drewno bukowe. Jest bardzo twarde, więc znosi naprawdę spore obciążenia. Charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością. Problemem jest tutaj tylko to, że drewno bukowe, aby mogło być poddane jakiejkolwiek obróbce, musi najpierw przejść przez zabieg na bazie pary wodnej, który umożliwi jego kształtowanie.

Oczywiście jest więcej możliwości wyboru drewna mebli, jednak te dwie opcje są zdecydowanie najbardziej popularne. Dzięki nim powstaje sporo różnego rodzaju mebli, którymi możemy się cieszyć każdego dnia w swoim mieszkaniu. Warto jednak przemyśleć wszystkie za i przeciw takiego, a nie innego wybory drewna, z jakiego będą wykonane meble do naszego mieszkania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.