Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Rodzaje wyposażenia wnętrz > Tapeta, czy farba?

Tapeta, czy farba?

Zajmując się wyposażeniem wnętrz i ostatnimi poprawkami dotyczącymi wykończeń, czy umeblowania, stajemy przed wieloma dylematami dotyczącymi tego w jaki sposób właściwie urządzić swoje mieszkanie, jak pomalować ściany, jakie meble postawić do salonu, czy kuchni, w jaki sposób poradzić sobie z zagospodarowaniem poszczególnych pomieszczeń. Jednym z takich ważniejszych dylematów jest to czy do pokrycia ścian w pokojach wybrać tapetę czy farbę. Oczywiście każda z tych opcji posiada swoje wady i zalety, jednak decyzja dotycząca wyboru może okazać się bardzo wiążąca.

Tapety na pewno prezentują się lepiej, są bardziej eleganckie i zdają się świadczyć o pełnym profesjonalizmie jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza i jego wykończenie. Do tego dochodzi fakt, że świetnie dopasowują się one do klimatu pomieszczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie urządzić dane wnętrze dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Oprócz tego warto dodać, że tapety są w pełni zmywalne. Jednak wadą tapet jest to, że nie są one niezniszczalne, zaś wymiana kosztuje więcej niż przemalowanie pokoju. Tapety bowiem stosunkowo szybko się zdzierają, zaś jeśli w domu mieszkają dzieci, to istnieje jeszcze większe ryzyko, że tapeta szybciej się zniszczy.

Farba jest na pewno bardziej uniwersalna, niż tapeta. Będzie pasować bowiem do każdego pomieszczenia. Jest tańsza w eksploatacji i nie zdziera się tak szybko, zaś przemalowanie pokoju niekoniecznie musi być takie kosztowne. Wadą farb jest to, że z reguły są one niezmywalne, zaś jeśli już, to bardzo szybko przez to matowieją i staja się wyblakłe. Są więc dość bardzo podatne na wszelakie zabrudzenia. Warto więc wcześniej przemyśleć to, czy w danym pokoju będzie dużo możliwości zabrudzenia ścian czy nie.

Oczywiście zarówno jedna, jak i druga opcja nie do każdego pomieszczenia się nadaje. Jeśli nie zależy nam na pełnej synchronizacji pokrycia ścian, to dobrze jest połączyć jedno z drugim i każde pomieszczenie opatrzyć inną formą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.