Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Porady dotyczące wnętrz > Sposób na wyposażenie salonu

Sposób na wyposażenie salonu

Salon może być wyposażony na wiele sposobów. Jedynym ograniczeniem tylko jest wyobraźnia aranżującego i ilość jego pomysłów na aranżację. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach jakie wynikają z wyposażania tego pomieszczenia mieszkalnego, bowiem może się zdarzyć, że nasza aranżacja będzie np. przeszkadzała w przechodzeniu po pokoju, czy utrudniała dostęp do potrzebnych mebli, albo co gorsza, budziła ciasnotę i klaustrofobiczne odczucia naszych gości. O czym zatem dobrze jest pamiętać, kiedy bierzemy się za wyposażenie naszego salonu?

Po pierwsze: salon musi być przestronny. Musi być w nim dużo miejsca, niezależnie od tego jaka jest jego powierzchnia. Za tym idzie to, że im mniejsze pomieszczenie do wyposażenia mamy, tym mniej mebli i różnego rodzaju sprzętów jesteśmy w stanie tam postawić. Nic nie siłę i jeśli zaczyna brakować miejsca, to znak, że kolejny duży fotel raczej się nie zmieści. No i oczywiście przebywający w pomieszczeniu ludzie powinni mieć swobodę ruchów, która nie będzie w żaden sposób ograniczona.

Po drugie: meble powinny do siebie pasować. Jeśli z jednego kompletu dobierzemy szafę, a z drugiego komódkę, to całość będzie się bardzo gryźć i nie będzie prezentować się najlepiej. Dlatego jeśli dobieramy meble, to przede wszystkim zwracamy uwagę na to, czy są one do siebie pasujące odpowiednie. Podobnie z doborem stołu, sofy i foteli. Wszystko musi ze sobą współgrać, bo inaczej efekt końcowy będzie tragiczny,.

Po trzecie: kolor ścian. Musi być jak najbardziej neutralny. W ten sposób żaden z gości przebywających w naszym salonie nie będzie miał problemu żeby w nim przebywać i nie będą drażniły go kolory naszych ścian. Dobrze jest wykorzystać jakieś jasne odcienie pastelowych kolorów, aby w ten sposób uzyskać minimalny efekt koloryzacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.