Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Rodzaje krycia domu

Rodzaje krycia domu

W zależności od tego jakim dysponujemy budżetem to na takie wykończenie domu możemy sobie pozwolić. Sztuka budowania takiego budynku jest sztuką wyborów, więc niczym dziwnym nie jest, że czasem rezygnujemy na przykład z basenu w ogrodzie na rzecz instalacji ogrzewanej panelami słonecznymi. Podobnie jest w wypadku gdy chcemy pokryć nasz dom. Bo z jednej strony mamy wyjścia droższe, z drugiej trochę tańsze.

Najtańszym sposobem pokrycia dachu jest papa. Jednak musimy zauważyć, że stosuje się ją na budynkach gospodarczych, które nie prezentują się najlepiej. Czasem to rozwiązanie stosuje się przy kryciu bloków mieszkalnych starego typu. Wadą tego rozwiązania poza brzydotą wychodzącą poza wartość maksymalną jest to, że papa często się przeciera i wymaga niemal nieustających drobnych poprawek.

Trochę droższym wyjściem pokrycia domu jest blacha. Są jej tańsze i droższe wersje. Ci bardziej oszczędni i szukający tylko dobrego pokrycia dachu mogą nawet kupić  blachę używaną. Wszystko dlatego, że dobrze utrzymana blacha nawet po długim czasie kryje dach tak samo dobrze jak w momencie gdy była nowa. Droższa blacho dachówka  swoim wyglądem może zaposkoic nawet tych najbardziej wybrednych klientów, ale jest ona nieco droższa od standardowej blachy falistej.

Najdroższa jest dachówka. Nic dziwnego. Jej produkcja nie jest tania, co więcej do dobrego ułożenia dachówki przyda się wykwalifikowana ekipa. Mamy kilka odmian dachówek. Jedne są ceramiczne, inne produkowane z kamieni. Jednak każda dachówka wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia, dzięki czemu raz położona nie musi być naprawiana przez lata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.