Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > AGD i RTV > Komputer do pokoju dziecka

Komputer do pokoju dziecka

Technologia idzie cały czas do przodu. Komputer zaś jest urządzeniem, które znajduje się niemalże w każdym domu, czy mieszkaniu. Ma go każde dziecko, każdy biznesman i każdy nastolatek. Warto jednak się zastanowić nad tym, czy komputer jest dziecku niezbędny do funkcjonowania i czy powinien znajdować się w jego pokoju. Wiele głosów zapewne można znaleźć zarówno za, jak i przeciw. Jak jednak się zachować w tej kwestii, chcąc znaleźć jakiś złoty środek i optymalne wyjście z tej sytuacji?

Komputer w pokoju dziecka nie jest czymś niezbędnym. Oczywiście, należy dziecko zaznajamiać z nowymi technologami czy z obsługą tego typu urządzeń, bowiem jest to umiejętność potrzebna we współczesnym świecie. Jednak nie należy również przesadzać. Dziecko używa komputera głównie do gier. Nie jest to więc zbyt edukacyjne, zwłaszcza, ze współczesne gry komputerowe nie są nastawione na rozwój dziecka. Jak w takim razie połączyć przyjemne z pożytecznym i jednocześnie nie zrobić z dziecka komputerowego zombie, które będzie spędzało większość swojego wolnego czasu przed monitorem?

Dziecko oczywiście powinno mieć dostęp do komputera, jednak ten dostęp powinien być w jakimś stopniu ograniczony. Dobrze jest więc, aby komputer postawić np. w pokoju dziennym, tak by dziecko nie miało z nim styczności dwadzieścia cztery godziny na dobę. Do tego dobrze jest zrobić specjalny harmonogram, na podstawie którego jasno określi się godziny korzystania z komputera przez dziecko. Zdecydowanie komputer nie powinien znajdować się w pokoju naszej pociechy, bowiem przyniesie to więcej szkód niż pożytku. Lepiej wcześniej przemyśleć opcję z komputerem, niż żałować swoich decyzji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.