Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Porady dotyczące wnętrz > Jaką farbą malować salon?

Jaką farbą malować salon?

Malowanie salonu to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Jest to pokój, który musi się prezentować wyjątkowo, zatem również i ściany i ich kolor musi być wyjątkowy. Poza tym, fakt przeznaczenia salonu do bycia miejscem gdzie spotykamy się ze znajomymi, zmusza do tego, aby farba była jak najbardziej neutralna jeśli chodzi o gusta, jednak w żadnym wypadku nie może być nudna czy oczywista jak w przypadku koloru białego. Dobrze jest swoich gości czymś zaskoczyć i pomalować salon na kolor najmniej oczekiwany.

Pastelowe kolory farby są jak najbardziej wskazane, jednak spodziewać ich się będzie każdy. Aby zachować neutralność, maluje się pomieszczenie właśnie w delikatne odcienie pasteli, aby w ten sposób nikogo nie drażniła dana barwa. Zatem jeśli już zdecydujemy się na jakiś jasny pastel, to dobrze jest okrasić go jakimiś nieprzeciętnymi wzorkami, aby w ten sposób nadać mu większego uroku i wprowadzić swego rodzaju nowość na ściany pomieszczenia. Będzie się to prezentowało bardzo ładnie, elegancko i na pewno zadziwi gości.

Jeśli już zdecydujemy się, aby pomalować nasz salon na biało, to bardzo dobrze, wręcz wskazane jest dodać do tego jakieś wzory. Oczywiście niczego nie może być za dużo, zbyt pstrokaty wzorek i zbyt duże natężenie go na naszej ścianie sprawi efekt przeciwny do zamierzonego i zamiast wyjątkowego pokoju wyjdzie nam niewiadomo do czego podobny bohomaz. Dobrze jest wcześniej przemyśleć, co chcemy, aby znalazło się na ścianach naszego salonu, bowiem tylko wtedy będziemy w stanie umiejętnie to rozplanować.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.