Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Porady dotyczące wnętrz > Jak rozświetlić mieszkanie?

Jak rozświetlić mieszkanie?

Mieszkania mogą mieć w środku różne natężenie światła. Wszystko zależy od rozstawu okien, od tego z której strony świeci słońce, od ilości okien, oraz od tego ile lamp zamontowaliśmy w danym pomieszczeniu. Jednak, aby rozświetlić mieszkanie, wcale nie potrzeba wykorzystywać sztucznego światła z lampy, aby móc siedzieć w jasnym salonie. Oczywiście wieczorem lampy się przydają, jednak co jeśli pomieszczenia w naszym mieszkaniu są z natury ciemne i nie bardzo wiemy, jak sprawić, aby nieco je rozświetlić w sposób bardziej naturalny?

Jeśli pomieszczenie ma skłonność do bycia ciemny, to o rozświetleniu go dobrze jest pomyśleć nieco wcześniej. Oczywiście wiele aspektów ma wpływ na to, jak to z natężeniem światła w mieszkaniu będzie, jednak o część z nich możemy zadbać sami. Na przykład sami decydujemy na jaki kolor pomalować ściany w mieszkaniu, czy w danym pomieszczeniu. Mając na uwadze fakt, że są pomieszczenia, do których słońce raczej będzie miało problem żeby dotrzeć, to dobrze jest zdecydować o jakimś jasnym kolorze, na który pomalujemy ściany. Jasne kolory wizualnie chociaż naświetlają pomieszczenie i w ten sposób nie wydaje nam się ono takie posępne i ponure. Dobrze jest do tego też wykorzystać żywe kolory, które na pewno umilą przebywanie w danym pokoju.

Innym sposobem jest odpowiedni rozstaw luster. One również mogą zmieniać natężenie światła poprzez rozpraszanie go po całym pomieszczeniu. Oczywiście wiadomo, że nie można z tym przesadzać, bowiem lustra mają dość specyficzne właściwości, jednak jedno lustro ustawione pod odpowiednim kątem do źródła światła wcale nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – może nadać danemu pokojowi wyjątkowy klimat i sprawić, że będzie ono cieszyć nasze oczy, a przebywanie z nim będzie prawdziwą przyjemnością.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.