Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Porady dotyczące wnętrz > Jak optycznie zwiększyć objętość mieszkania?

Jak optycznie zwiększyć objętość mieszkania?

Czasem nie wszystkich stać na ogromny wymarzony dom, w którym będziemy mogli urządzić sobie przestronny salon, do którego zmieści się sporo mebli i różnego rodzaju sprzętów potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Jak optycznie zwiększyć objętość mieszkania? Często nasze oczekiwania są brutalnie sprowadzane na ziemię, kiedy to okazuje się, że salon nie jest tych rozmiarów, na które liczyliśmy wcześniej. Jednak trzeba pamiętać, że małe mieszkanie niekoniecznie może być przykrą koniecznością. Nawet najmniejsze pomieszczenie można optycznie powiększyć, dzięki czemu będzie się ono prezentowało znacznie lepiej, niż w normalnej formie. W jaki sposób jest to możliwe?

Rzeczą, która optycznie zwiększa powierzchnię pomieszczenie jest niewątpliwie mebel, który jesteśmy w stanie nabyć bez większego problemu. Mianowicie jest to lustro. Dzięki swoim właściwością związanym z odbijaniem światła sprawia ono, że pomieszczenie wydaje się być większe, bardziej przestronne i  zdaje się, że jest w nim więcej miejsca, niż przewidziano. Jak optycznie zwiększyć objętość mieszkania? Ten świetny trick jest wykorzystywany przy wielu aranżacjach, które mają na celu zwiększyć optycznie pomieszczenia w mieszkaniach niewielkich, czasem nawet przyciasnych.

Innym rozwiązaniem jest jak najlepsze rozświetlenie pomieszczenia. Wiadomą rzeczą jest, że im ciemniejszy pokój, tym mniejszy wydaje się być. Światło ukazuje nam rzeczy w nieco innej perspektywie dlatego dobrze jest wpuszczać go do niewielkich pokoi jak najwięcej: a to za pośrednictwem większej ilości okien, a to poprzez większe okna niż w innych pomieszczeniach. Jak optycznie zwiększyć objętość mieszkania? Pomalowanie ścian małych powierzchniowo pokojach na jasne, pastelowe kolory również sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.