Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Domy z wysokim kominem

Domy z wysokim kominem

Budowanie domu nie jest rzeczą prostą. Głównie dlatego , że jesteśmy w dużej mierze zmuszeni do tego aby przykladać szczególną uwagę do wielu, rozmaitych szczegółów. Dzieje się tak z tego powodu, że drobny element konstrukcji może mieć duży wpływ na komfort życia. Taki komfort jest bardzo istotny, przecież chcemy spędzić w tym budynku resztę życia. W takim wypadku nie możemy sobie pozwolić na niedopatrzenie, bo nawet tak nie istotny element jak wysokość komina będzie mieć duże znaczenie przy dłuższym użytkowaniu.
Wysoki komin wymagany jest przy dachach pokrytych łatwopalnymi materiałami. Niektóre budynki są pokryte zabytkowym gontem, który w upalne dni potrzebuje tylko iskry by zapłonąć. Dlatego stosuje się w takich wypadkach odpowiednio wyższe kominy, aby iskry i niedopałki wylatujące wraz z dymem mogły spokojnie przelecieć poza obszar dachu i tym samym uchronić go przed zniszczeniem.
Wysoki komin jest także istotny gdy wokół budynku mamy duże nagromadzenie drzew. Wiąże się to z kilkoma czynnikami. Po pierwsze drzewa mogą zakłócić przepływ powietrza i osłabić siłę ciągu, która jest niezbędna do tego aby efektywnie spalać węgiel. Po drugie, rozmaite drobiny wpadające do komina i pochodzące z drzew mogą również mieć negatywny wpływ na szyb kominowy. Głównie dlatego, że będzie się on częściej zapychał, a to zmusza nasz do częstszego czyszczenia go.
Na koniec warto tylko dodać, że komin nie jest elementem dekoracyjnym i czasem należy zrezygnować z nienagannego wyglądu budynku na rzecz wygody mieszkania w nim.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.