Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Dom z kolumnami

Dom z kolumnami

Ostatnio coraz modniejsze stają się domki z kolumnami przy frontowym wejściu. A konkretniej zaś domy, które swoją aparycją przypominają dworki sprzed wieku. Jest to trend niekoniecznie innowacyjny, czy świeży, jednak współcześnie bardzo często wraca do łask i projektując dom, decydujemy się zrobić to na planie prostokąta, dodając koniecznie kolumny i schody do głównego wejścia.

Przykład takiego zagospodarowania znalazłam ostatnio przeglądając internet w poszukiwaniu pomysłów na projekt domu. Jest to dość spory domek, przypominający dworek szlachecki. Odznacza się dużymi oknami, trójkątnym zadaszeniem i niezbyt wysokim dachem, który również jest proporcjonalnych rozmiarów względem reszty. Ponadto, dach tego domu na zdjęciu pokryty jest dachówką, co tylko utwierdza przekonanie o jego wyjątkowości i o szlacheckim pochodzeniu. Kolorystyka jest stonowana. Dominuje jasne barwy, które kontrastują w świetny sposób z ciemnymi oknami, drzwiami i dachem.

Dworek to świetna opcja projektu domu. Jednak, aby móc go zrealizować dobrze jest mieć do tego dość sporych rozmiarów działkę.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.