Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Dom z basenem w ogrodzie

Dom z basenem w ogrodzie

Nadchodzące upały zmuszają nas do tego aby wyjechać daleko za miasto i spędzić kilka godzin nad jeziorem. Nie jest w tym nic dziwnego, ale odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy nie chcielibyśmy mieć dostępu do takiej ochłody dwadzieścia cztery godziny na dobę?

Wykup działki leżącej przy jeziorze nie jest dla każdego możliwy, co więcej raczej na pewno nie dostaniemy pozwolenia na budowę w takim miejscu. Ten problem musimy więc rozwiązać inaczej. Bo skoro my nad jeziorem wybudować się nie możemy to może przyciągnijmy jezioro do naszego domu?

No może nie całe jezioro a jego część. Mowa tu o przydomowym basenie w ogrodzie. Takie rozwiązanie ma wiele atutów i kilka wad. O części z nich powiemy w tekście poniżej.

Wielką zaletą basenu jest to, że mamy go na wyłączność. Nikt nie zajmie naszego ulubionego miejsca i nikt nie będzie na nas się gapić. Przy własnym domu możemy czuć się po prostu swobodnie.

Kolejny plus to znaczące podniesienie wartości budynku i działki. Zadbany basen jest wart wiele więcej niż koszt wybudowania go. Co więcej jeżeli mam znajomych budowlańców to koszty budowy maleją w dużym tempie.

Zaletę jest także to, że w  każdej chwili możemy skorzystać z orzeźwienia.Jednak regularne korzystanie z basenu zmusza nas do tego by go czyścić. Jest to praca niewdzięczna i mozolna. Co więcej wodę w basenie powinniśmy filtrować i co pewien czas wymieniać.

Basen może być zagrożeniem dla małych dzieci. Źle zabezpieczony może być niebezpieczny dla nieuważnych użytkowników. Jednak uwaga i zdrowy rozsądek powinien  zmusić nas do inwestycji w stosowne zabezpieczenia

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.