Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Dachy z blachy

Dachy z blachy

Zapewne wielu z nas przeżyło budowę domu, dodatkowo spora część z nas przygotowuje się do budowy, albo ma ją w odległych planach. Dlatego na pewno każdy zdaje sobie sprawę, że przy budowie domu nie można zapomnieć o żadnym szczególe. Bo każdy element jest istotny, a pominięcie go może odbić  się albo na wyglądzie budynku, albo na komforcie mieszkania w nim albo co gorsza na obu czynnikach. Tak może się stać w wypadku dachu. Dziś najpopularniejszym sposobem krycia budynku jest blacha. Przyjrzyjmy się więc temu materiałowi z bliska.

Blacha to szybki sposób na wykończenie dachu. Jednak tylko pozornie. Położenie połaci metalu nie zakańcza tego procesu. Dobry dach z blachy musi być specjalnie izolowany. W innym wypadku latem będzie niemiłosiernie nagrzewał najwyższe piętro, zimą zaś będzie oddawał to ciepło do atmosfery.

Pokrycie budynku blachą kojarzy się często z prostym i mało eleganckim wykończeniem. Wszystko dlatego, że standardowe blachy są mało atrakcyjne dla oka. Jednak na rynku możemy znaleźć wiele opcji z segmentu tak zwanej blacho-dachówki. Blacho dachówka nie jest niczym innym jak blachą wygiętą i pomalowaną w taki sposób aby imitowała prawdziwą dachówkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych którzy szukają niskich kosztów połączonych z dobrym wyglądem.

Gdy kryjemy dach blachą musimy uważać na to by nie dać się oszukać. Wszystko dlatego, że możemy natknąć się na materiał, który będzie kusić niską ceną, ale możemy to przypłacić tym, że dach będzie przeciekał z powodu rdzy. Takie przypadki należą do rzadkości, ale mimo wszystko należy uważać na pseudo blachę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.