Jesteś tutaj: budmannmeble.pl > Projekty domów > Dach z dachówki

Dach z dachówki

Budując dom zastanawiamy się nad wieloma szczegółami. Z jednej strony wybieramy pokrycie elewacji, z drugiej rodzaj ogrzewania. Zastanawiamy się czy warto zainwestować w droższe czy tańsze rozwiązania. Budowanie domu to sztuka wyborów. Czasem jednak brak naszej wiedzy sprawia, że nie zajmujemy się tym czego za ważne nie uważamy. Czasem tak się dzieje z pokryciami dachów. Z jednej strony niby nic ważnego, z drugiej strony jednak jest zupełnie inaczej. Odpowiemy sobie więc na jedno pytanie: Jak sprawuje się pokrycie dachu dachówką.

Jest to na pewno jedna z najstarszych metod krycia dachu. Jej konstrukcja jest prosta jak budowa cepa. Sprawia to, że dobra dachówka rzadko ulega uszkodzeniom, a to nam daje dużo spokoju. Bo nie musimy się przez lata martwić wodą kapiącą z sufitu.

Dachówka jednak jest bardzo ciężka. Zmusza to nas do zainwestowania w solidniejszą konstrukcję spadu dachu. Pokrycie średniej wielkości dachu może ważyć kilka ton. To kilkanaście razy więcej niż pokrycie tego samego dachu blachą.

Układanie dachówki zajmuje wiele czasu, co więcej jest to praca ciężka i niebezpieczna. Dzieje się tak dlatego że zmęczenie może wymusić na nas błąd a upadek z dachu może być śmiertelny. To powoduje, że zwykle zatrudniemy do tego ekipę. Ją jednak trzeba opłacić.

Dachówka jest też droższa. Jednak cena odzwierciedla wytrzymałość i klasę produktu. Dach pokryty dachówką jest też mniej podatny na nagrzewanie i znacznie wolniej oddaje ciepło i lepiej chroni przed wychłodzeniem zimą. Ważne jest to szczególnie gdy mieszka się na poddaszu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.